1000 Kişiye Sorduk-24 Haziran 2015 16:45 Logolu-1000 Kişiye Sorduk 24 Haziran 2015 Full view

1000 Kişiye Sorduk-24 Haziran 2015 16:45

Evinizin ısı yalıtımı var mı?
İmkânınız olsa/Şartlarınız elverse evinize ısı yalıtımı yaptırır mıydınız?

Kamuoyunun belli konularla ilgili düşüncelerini ve bu konulara bakış açısını değerlendiren 1000 Kişiye Sorduk, TRT Haber ekranlarında ilgiyle izleniyor…
Evinizin ısı yalıtımı var mı?
İmkânınız olsa/Şartlarınız elverse evinize ısı yalıtımı yaptırır mıydınız?
Isı yalıtımına ülkemizde gereken önemin verildiğini düşünüyor musunuz?
Sıcak ya da soğuk havanın ısı köprüleri vasıtası ile konutların içine girmesini ya da çıkmasını engelleyen ısı yalıtımı bir ihtiyaç durumuna gelmiştir. Yönetmeliklere uygun yapılacak ısı yalıtımı, ısınma veya serinleme amacıyla yaptığımız harcamalardan ortalama % 50 tasarruf ederek yazın serin kalmaya kışın daha iyi ısınmaya imkan sağlar. Dengeli oda sıcaklıkları yaratarak konforlu ve sağlıklı mekânlar oluşturur. Isı yalıtımıyla yakıt tüketimi ve dolayısıyla atık gazlar azaltılarak çevrenin korunmasına katkıda bulunulur.
Isı yalıtımı ile ilgili halkımızın görüşlerini almak için Türkiye İstatistik Kurumu İstatistikî bölge birimleri sınıflandırması kapsamında yer alan 12 bölge 12 ilde toplam 1130 kişiyle yapılan ankette katılımcılara sorulan sorular ve cevapları programda ekranlara geliyor.
Uzman konuğumuz T. C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre ve Şehircilik Ankara İl Müdürü Banu Aslan Can’ın anketle ilgili görüşlerine de yer verdiğimiz 1000 Kişiye Sorduk, 24 Haziran Çarşamba 16:45’de TRT Haber’de.


Leave a comment