1000 Kişiye Sorduk-30 Haziran 2015 16:45 1000 Kişiye Sorduk 30 Haziran 2015 Full view

1000 Kişiye Sorduk-30 Haziran 2015 16:45

Tatlandırıcı kullanıyor musunuz?
Aldığınız yiyeceklerde tatlandırıcı kullanılıp kullanılmadığına dikkat ediyor musunuz?

Kamuoyunun belli konularla ilgili düşüncelerini ve bu konulara bakış açısını değerlendiren 1000 Kişiye Sorduk, TRT Haber ekranlarında ilgiyle izleniyor…
Tatlandırıcı kullanıyor musunuz?
Aldığınız yiyeceklerde tatlandırıcı kullanılıp kullanılmadığına dikkat ediyor musunuz?
Tatlandırıcıların sağlığa zararlı olduğunu düşünüyor musunuz?
Tatlandırıcının insan sağlığı üzerindeki etkileri tartışılırken kullanımı her geçen gün giderek artıyor. Tatlandırıcılar, başlangıçta şeker hastalarının tatlandırma gereksiniminin giderilmesi için kullanılsa da, günümüzde zayıf kalma ihtiyacının yanı sıra şekerin diş sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerinden ve obeziteden korunmak isteyenler tarafından da tercih ediliyor.
Tatlandırıcı kullanımı ile ilgili halkımızın görüşlerini almak için Türkiye İstatistik Kurumu İstatistikî bölge birimleri sınıflandırması kapsamında yer alan 12 bölge 12 ilde toplam 1130 kişiyle yapılan ankette katılımcılara sorulan sorular ve cevapları programda ekranlara geliyor.
Uzman konuğumuz Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rıfat Emral’ın anketle ilgili görüşlerine de yer verdiğimiz 1000 Kişiye Sorduk, 30 Haziran Salı 16:45’de TRT Haber’de.


Leave a comment