1000 Kişiye Sorduk-7 Nisan 2015 19:05 Logolu-1000 Kişiye Sorduk 7 Nisan 2015 Full view

1000 Kişiye Sorduk-7 Nisan 2015 19:05

Hiç soba /karbonmonoksit zehirlenmesi yaşadınız mı?
Soba/karbonmonoksit zehirlenmesine neden olacak durumlardan haberdar mısınız?

Kamuoyunun belli konularla ilgili düşüncelerini ve bu konulara bakış açısını değerlendiren 1000 Kişiye Sorduk, TRT Haber ekranlarında ilgiyle izleniyor…
Hiç soba /karbonmonoksit zehirlenmesi yaşadınız mı?
Soba/karbonmonoksit zehirlenmesine neden olacak durumlardan haberdar mısınız?
Karbonmonoksit zehirlenmesinden korunmak için, sobanız/kombiniz için gerekli tedbirleri alıyor musunuz?
Karbonmonoksit öldürme potansiyeli olan; renksiz, kokusuz, tatsız, bu nedenle fark edilmesi zor bir gazdır. Karbon monoksit zehirlenmeleri doğal gaz ve karbon içeren kömür, odun, gazyağı gibi yakıtların tam yanmaması, soba, şofben gibi araç gereçlerin hatalı kullanılması ve havalandırmanın yeterli olmamasından kaynaklanmaktadır. Karbon monoksit zehirlenmeleri kışın insanların ısınmak için karbon içeren yakıtlar kullandıkları için en yüksek seviyesine ulaşır. Bu durum kış mevsimini yılın diğer zamanlarına nazaran daha riskli hale getirir.
Karbonmonoksit zehirlenmesi ile ilgili halkımızın görüşlerini almak için Türkiye istatistik Kurumu İstatistikî bölge birimleri sınıflandırması kapsamında yer alan 12 bölge 12 ilde toplam 1130 kişiyle yapılan ankette katılımcılara sorulan sorular ve cevapları programda ekranlara geliyor.
Uzman konuğumuz Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Toksikoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Belma Gümüşel’in anketle ilgili görüşlerine de yer verdiğimiz 1000 Kişiye Sorduk, 7 Nisan Salı 19.05’te TRT Haber’de.


Leave a comment