1000 Kişiye Sorduk-9 Temmuz 2015 16:45 Logolu-1000 Kişiye Sorduk 9 Temmuz 2015 Full view

1000 Kişiye Sorduk-9 Temmuz 2015 16:45

Trafik kurallarına yaya / sürücü olarak genel anlamda uyduğunuzu düşünüyor musunuz?
Ülkemizde genel olarak trafik kurallarına uyulduğunu düşünüyor musunuz?

Kamuoyunun belli konularla ilgili düşüncelerini ve bu konulara bakış açısını değerlendiren 1000 Kişiye Sorduk, TRT Haber ekranlarında ilgiyle izleniyor…
Trafik kurallarına yaya / sürücü olarak genel anlamda uyduğunuzu düşünüyor musunuz?
Ülkemizde genel olarak trafik kurallarına uyulduğunu düşünüyor musunuz?
Sizce ülkemizde yaşanan trafik kazalarının en önemli sebebi nedir?
Trafik yalnızca içerisinde akışın yönlendirildiği bir yol sistemi değil, bireylerin birbirleriyle etkileşim de bulunmasıdır. Trafiği düzenleme maksadıyla kullanılan trafik işaretleri trafiğin karayolu üstünde kolay bir biçimde akabilmesi, alışılagelmiş günlük yaşamsal faaliyetlerin belli bir sistem, düzen ve güvenlik içerisinde devam edebilmesi için ihtiyaç doğrultusunda ortaya çıkmıştır ve gün geçtikçe gelişmektedir.
Trafik kurallarına uyum alışkanlıkları ile ilgili halkımızın görüşlerini almak için Türkiye İstatistik Kurumu İstatistikî bölge birimleri sınıflandırması kapsamında yer alan 12 bölge 12 ilde toplam 1130 kişiyle yapılan ankette katılımcılara sorulan sorular ve cevapları programda ekranlara geliyor.
Uzman konuğumuz Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanı 1.Sınıf Emniyet Müdürü Yusuf Avan’ın anketle ilgili görüşlerine de yer verdiğimiz 1000 Kişiye Sorduk, 9 Temmuz Perşembe 16:45’de TRT Haber’de.


Leave a comment