Abbas Güçlü İle Genç Bakış-18 Kasım 2015 23:45 Logolu-Abbas Güçlü İle Genç Bakış (222) Full view

Abbas Güçlü İle Genç Bakış-18 Kasım 2015 23:45

“Ekonomist Prof. Dr Osman Altuğ ve Güvenlik Uzmanı Mete Yarar Abbas Güçlü ile Genç Bakış’ a Konuk Oluyor”

Dünya Paris saldırısı ile sarsılırken Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın G20 zirvesinde yaptığı konuşma ve Ali Koç’un kapitalizm çıkışı fakirlik ve terör bağlantısını gündeme getirdi. Ekonomist Osman Altuğ ve güvenlik, terör uzmanı Mete Yarar sosyoekonomik boyutuyla Paris saldırısını ve ardında yatan sebepleri öğrencilerle masaya yatırıyor.

Terörün sebebi kapitalizm ve giderek açılan sınıflar arası fark mı? Paris’teki kanlı eyleme imza atanların ve Brüksel’deki destekçilerinin en yoksul mahallelerden çıkması tesadüf mü? Terör insan kaynağını yoksulluktan mı sağlıyor? Paris’te meydana gelen eş zamanlı saldırılar ne anlama geliyor? IŞİD terörü medeniyetler arası savaşı fiilen başlattı mı? IŞİD terörü dini gerekçelerden mi destek buluyor yoksa zenginleşen batı yoksullaşan doğu arasında yaşanan bir savaş mı bu? Suriye savaşı yabancı cihatçılar sayesinde tüm Avrupa’ya yayılır mı?
Paris saldırısının ardından Avrupa Suriyeli göçmenlere kapıyı tam olarak kapatır mı? Paris saldırısının ardından kapitalizm değer kaybedip, sosyalizm bir ekonomik model olarak yeniden yükselir mi?

Ekonomist Prof. Dr Osman Altuğ ve Güvenlik Uzmanı Mete Yarar’ın konuk olacağı Abbas Güçlü ile Genç Bakış 18 Kasım Çarşamba gecesi canlı yayınla Kanal D’de…


Leave a comment