• Home  /
  • Yabancı Filmler   /
  • Açlık Oyunları Ateşi Yakalamak (The Hunger Games: Catching Fire) Filmi-21 Haziran 2015 21:30
Açlık Oyunları Ateşi Yakalamak (The Hunger Games: Catching Fire) Filmi-21 Haziran 2015 21:30 Film Review The Hunger Games Catching Fire - This image released by Lionsgate shows Jennifer Lawrence as Katniss Everdeen, from foreground to background, Josh Hutcherson as Peeta Mellark and Woody Harrelson as Haymitch Abernathy in a scene from "The Hunger Games: Catching Fire." (AP Photo/Lionsgate, Murray Close) ORG XMIT: NYET536 Full view

Açlık Oyunları Ateşi Yakalamak (The Hunger Games: Catching Fire) Filmi-21 Haziran 2015 21:30

Tüm dünyada büyük yankı uyandıran Açlık Oyunları serisinin ikinci filminde kadroda yine Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson ve Woody Harrelson yer alırken yönetmen koltuğunda bu sefer ilk filmden farklı olarak Francis Lawrence oturuyor.

Katniss ve yoldaşı Peeta 74. Açlık Oyunları’nı kazandıktan sonra sorunsuz bir şekilde evlerine dönmeyi başarırlar. Ancak bu galibiyet her şeyden önce zafer turu yapmalarını gerektirmektedir. Her bölgeyi ayrı ayrı ziyaret ettikleri bu yolculuk sırasında Katniss, büyük bir ayaklanmanın ilk işaretlerine şahit olur. Başkaldırmanın ilk ipuçlarını gören Başkan Snow ise direnişi engelleyecek çareler aramaya başlar. Yeni Açlık Oyunları ile ilgili beklenmedik ‘sürprizler’ tasarlayan Snow 75. yılını kutlayacak Açlık Oyunları’nda, 25 yılda bir düzenlenen Çeyrek Asır Oyunları’nın (Quarter Quell) üçüncüsünün yapılacağını duyuracaktır. Galibiyetinin tadına dahi varamadan yeni bir hayatta kalma mücadelesine sürüklenen Katniss bu kez Açlık Oyunları’nın en yeteneklileri ve zekileri arasında hayatta kalmak için savaşacaktır.

Yönetmen : Francis Lawrence
Oyuncular: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Elizabeth Banks, Liam Hemsworth, Woody Harrelson
Türü: Aksiyon, bilimkurgu
Yapım Yılı: 2013- ABD


Leave a comment