Akıllı Tercih-14 Temmuz 2015 13:20 Logolu-Akıllı Tercih Sunucusu Alev Nallar 22 Full view

Akıllı Tercih-14 Temmuz 2015 13:20

İhtisas üniversitesi, ihtisas üniversitesinin avantajları…
Tarım ve Doğa Bilimleri Fakülteleri, Biyomühendislik bölümü…

4 yıldır yaklaşık 10 milyon adaya bedava tercih rehberliği yapan, yüz binlerce kişiyle birebir iletişime geçen, sosyal mecralarıyla, gençler üzerinde etkinliği tartışmasız olan gençlik-eğitim programı AKILLI TERCİH, Meslekler Antolojisi ile üniversiteye hazırlanan, meslek seçiminde kararsızlık yaşayan gençlere vizyon çiziyor.

Akıllı Tercih’te 14 Temmuz Salı günü tarımda ihtisaslaşma, İhtisas üniversitesi, ihtisas üniversitesinin avantajları,Tarım ve Doğa Bilimleri Fakülteleri, Biyomühendislik bölümü, Genetik ve Islah, Bitkisel Üretim teknolojileri, Hayvansal Üretim Teknolojileri bölümlerinin yanı sıra Konya ve Diyarbakır gibi Türkiye’nin tarım kentlerinde tarımsal üretimde eğitimin önemi, tarımda yetişmiş eleman katkısı gibi konular işleniyor.
Alev Nallar, konukları Dicle Üniversitesi Rektörü – Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç, Konya Tarım Üniversitesi- Prof. Dr. Hüseyin Avni Öktem ve Eğitim Danışmanı Cihan Yeşilyurt’la öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtlıyor.

Hayata “doğru” hazırlanmak ve akıllı tercih yapmak için, Alev Nallar’ın hazırlayıp sunduğu Akıllı Tercih, 14 Temmuz Salı, 13.20’de canlı yayınla TRT Haber ekranında.


Leave a comment