Akıllı Tercih-2 Mayıs 2015 14:10 Logolu-Akıllı Tercih Sunucusu Alev Nallar 3 Full view

Akıllı Tercih-2 Mayıs 2015 14:10

Mimarlık, İç Mimarlık bölümleri ile Mimari restorasyon programı detayları…

Eğitim Danışmanı Fatoş Kökmen’den LYS’lere yön gösterecek uzman görüşler, doğru tercihler için tüyolar…

4 yıldır yaklaşık 10 milyon adaya bedava tercih rehberliği yapan, yüz binlerce kişiyle birebir iletişime geçen, sosyal mecralarıyla, gençler üzerinde etkinliği tartışmasız olan gençlik-eğitim programı AKILLI TERCİH, , Meslekler Antolojisi ile üniversiteye hazırlanan, meslek seçiminde kararsızlık yaşayan gençlere vizyon çiziyor.
Akıllı Tercih’te iş var…
Üniversiteye ve iş hayatına hazırlanan gençler, meslek seçimini tam 12’den vurmaya hazır mısınız? Popüler meslekler, geleceğin meslekleri, vazgeçilmeyecek meslekler. Meslekler Antolojisi’nde bu hafta Mimarlık, İç Mimarlık bölümleri ile Mimari restorasyon programı detaylarıyla ekranda.
Mimarlık, gençler arasında popülerliğini korumaya devam ediyor. Teknik ve tasarımın bir arada olduğu mimarlık bölümünde sabahlara kadar çalışıldığı efsanesi detaylarıyla ekrana geliyor. Hızla gelişen gayrimenkul ve inşaat sektörü, kentsel dönüşüm çalışmaları mezun mimarlar için iş alanları yaratmaya devam ediyor. Binaların sadece dış tasarımı değil içi de ayrı uzmanlık gerektiriyor. Mimarla mekanların iç dekorasyonunu tasarlayan iç mimarlar arasındaki farklar da Akıllı Tercih’te ekrana geliyor.
Vakıflar Genel Müdürlüğü bünyesindeki binlerce vakıf eseri, Milli Saraylar ve resmi ve özel kurumlar bünyesindeki tarihi eserlerin restorasyonlarında çalışacak teknik eleman ihtiyacı Mimari Restorasyon programı ile karşılanıyor. Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Musa Duman ve Vakıflar Genel Müdürü Dr. Adnan Ertem ile Mimarlık alanları ve mesleğin çalışma sahaları Akıllı Tercih’te.
LYS’lere doğru heyecan artıyor
Bölümlerle ilgili çarpıcı istatistikler, LYS’lere yön gösterecek uzman görüşleri, doğru tercihler için tüyolar Eğitim Danışmanı Fatoş Kökmen’den.
Üniversite ve iş dünyasına en doğru şekilde hazırlanmak ve akıllı tercihler yapmak için, Alev Nallar’ın hazırlayıp sunduğu Akıllı Tercih 2 Mayıs Cumartesi 14.10’da canlı yayınla TRT Haber’de…


Leave a comment