Akıllı Tercih-20 Haziran 2015 13:15 Logolu-Alev Nallar (11) Full view

Akıllı Tercih-20 Haziran 2015 13:15

Akıllı Tercih bu hafta mühendislik mesleklerini ve geleceğini mercek altına alıyor…

4 yıldır yaklaşık 10 milyon adaya bedava tercih rehberliği yapan, yüz binlerce kişiyle birebir iletişime geçen, sosyal mecralarıyla, gençler üzerinde etkinliği tartışmasız olan gençlik-eğitim programı AKILLI TERCİH, Meslekler Antolojisi ile üniversiteye hazırlanan, meslek seçiminde kararsızlık yaşayan gençlere vizyon çiziyor.

Üniversiteye ve iş hayatına hazırlanan gençler, meslek seçimini tam 12’den vurmaya hazır mısınız? Popüler meslekler, geleceğin meslekleri, vazgeçilmeyecek meslekler. İşte, her dönemin yıldız mesleklerinden mühendislikler, detaylarıyla ekranda. Klasik mühendislikler kabuk değiştiriyor, uygulama alanları genişliyor. Biyo-mühendislikten Genetiğe, Endüstriyel sistem mühendisliklerinden uzay mühendisliğine kadar birçok mühendislik alanı geleceğin mesleği arasında. Teknolojiyi yeterince üretebiliyor muyuz? Davranış bilimlerine mühendisliğin katkısı ne kadar? Mühendislikte uzmanlaşma neden önemli? Akıllı Tercih bu hafta mühendislik mesleklerini ve geleceğini mercek altına alıyor. Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Profesör Doktor Muhsin Konuk, stüdyoda konuk olarak yer alıyor.
“LYS Heyecanı sürüyor”
1 Milyona yakın öğrenci ve aileleri için sınav heyecanı bu hafta da üst seviyede. Sınav stresi, kaygılar, doğru meslek seçiminde yaşanan kararsızlıklar. Kötü geçen sınavlar hayatın sonu mu? Tüm sınavlara en verimli motive olmak için ekran başına. Bölümlerle ilgili çarpıcı istatistikler, LYS’lere yön gösterecek uzman görüşleri, doğru tercihler için tüyolar Akıllı Tercih’te. Eğitim Danışmanı Celil Vardar merak edilen tüm sorulara canlı yayında yanıt veriyor..
Alev Nallar’ın hazırlayıp sunduğu Akıllı Tercih 20 Haziran Cumartesi saat 13.15’te canlı yayınla TRT Haber ekranında.


Leave a comment