Akıllı Tercih-25 Nisan 2015 14:10 Logolu-Alev Nallar (3) Full view

Akıllı Tercih-25 Nisan 2015 14:10

Dişçilik ve Podoloji mesleklerinin detayları Akıllı Tercih’te…

4 yıldır yaklaşık 10 milyon adaya bedava tercih rehberliği yapan, yüz binlerce kişiyle birebir iletişime geçen, sosyal mecralarıyla, gençler üzerinde etkinliği tartışmasız olan gençlik-eğitim programı AKILLI TERCİH, , Meslekler Antolojisi ile üniversiteye hazırlanan, meslek seçiminde kararsızlık yaşayan gençlere vizyon çiziyor.
Akıllı Tercih’te iş var…
Üniversiteye ve iş hayatına hazırlanan gençler, meslek seçimini tam 12’den vurmaya hazır mısınız? Popüler meslekler, geleceğin meslekleri, vazgeçilmeyecek meslekler. Meslekler Antolojisi’nde bu hafta Dişçilik ve Podoloji meslekleri detaylarıyla ekranda.
Türkiye’de 25 bine yakın dişçi aktif olarak çalışıyor ve 100 bin kişiye 27 dişçi düşüyor. Sektör yeni mezunları beklerken, dişçilik bölümünün tüm detayları Akıllı Tercih”te mercek altına alınıyor. Dişçilik Bölümünde teorik ve pratik uygulamalar, mesleğin zorlukları, kariyer olanakları. Dişçilikte kendi işinin patronu olma şansı yüksek mi, muayenehane açmak pahalı mı, dişçilerin çok kazandığı şehir efsanesi doğru mu?
Farklı bir bölüm, ihtiyaç duyulan bir alan: Podoloji. Ayak sağlığı sorunlarıyla ilgilenen Podoloji bölümü, gençler için yeni iş fırsatları yaratıyor. Türkiye’de yaklaşık 7 milyon diyabet hastası var ve bu hastalar, Podologlara ihtiyaç duyuyor. Bölümün tüm detayları ve çalışma alanları Akıllı Tercih’te.
LYS’lere doğru heyecan artıyor
Bölümlerle ilgili çarpıcı istatistikler, LYS’lere yön gösterecek uzman görüşleri, doğru tercihler için tüyolar Eğitim Danışmanı Serkan Aydın’dan.
Üniversite ve iş dünyasına en doğru şekilde hazırlanmak ve akıllı tercihler yapmak için, Alev Nallar’ın hazırlayıp sunduğu Akıllı Tercih 25 Nisan Cumartesi 14.10’da canlı yayınla TRT Haber’de…


Leave a comment