Akıllı Tercih-6 Temmuz 2015 13:20 Logolu-Akıllı Tercih Sunucusu Alev Nallar 22 Full view

Akıllı Tercih-6 Temmuz 2015 13:20

Sivil Havacılık, Çocuk Gelişimi ve Adalet programları detaylarıyla konuşulacak…

4 yıldır yaklaşık 10 milyon adaya bedava tercih rehberliği yapan, yüz binlerce kişiyle birebir iletişime geçen, sosyal mecralarıyla, gençler üzerinde etkinliği tartışmasız olan gençlik-eğitim programı AKILLI TERCİH, Meslekler Antolojisi ile üniversiteye hazırlanan, meslek seçiminde kararsızlık yaşayan gençlere vizyon çiziyor.

Tercih dönemine doğru
Puanların açıklanması ile beraber gözler 6-14 Temmuz arasındaki tercih dönemine çevrildi. Tercih dönemine dair detaylar, başarılı ve doğru tercih yapmak için uzmanlarca tüyolar, bölümlere dair en güncel veriler. Üniversite ya da bölüm seçmek “meslek seçmek midir?” sorusunun ve merak edilen tüm soruların yanıtları Akıllı Tercih’le TRT Haber ekranlarına geliyor.
Akıllı Tercih’de 6 Temmuz Pazartesi günü uygulamalı eğitimle iş hayatına hazırlayan MYP programları mercek altına alınıyor. Sivil Havacılık, Çocuk Gelişimi ve Adalet programları detaylarıyla konuşulacak. Tercih dönemine dair öğrencilerin merak ettiği sorular yanıtlanacak.
Alev Nallar’ın uzman konuğu ise Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Rektörü- Prof. Dr. Musa Duman ve Eğitim Danışmanı Müge Kösoğlu olacak.
Hayata “doğru” hazırlanmak ve akıllı tercih yapmak için, Alev Nallar’ın hazırlayıp sunduğu Akıllı Tercih, 6 Temmuz Pazartesi 13.20’de canlı yayınla TRT Haber ekranında.


Leave a comment