Aktüalite-19 Aralık 2015 10:15 Logolu-Serfiraz Ergun Aktüalite Programı Full view

Aktüalite-19 Aralık 2015 10:15

Farkında olmadan yaşamımızı kontrol altına alan trendler, marjinal akımlar ve geleneksel değerler… Kısacası hayatın içinden tüm gelişmeler Aktüalite ile Habertürk ekranına taşınıyor.
Aktüalite bu hafta, açılışının 35. yılını kutlayan Türkiye’nin ilk özel müzesi Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’ni ekranlara getiriyor. Müzede açılan “Cevher-Mineli” ve “Murassa Eserler” sergisinde yakut, zümrüt, elmas gibi değerli taşlarla bezeli mücevherler ile kemer, ayna, yazı takımı, fincan zarf ve cep saatleri gibi değerli küçük eserlerin arasında geziyor. Serfiraz Ergun, Müze Müdürü Hülya Bilgi ile Osmanlı İmparatorluğu’nun kuyumculuk zevkini ve saray kültürünü anlatan bir röportaj gerçekleştiriyor.
Aktüalite’nin ikinci konusunu Bosna Hersekli sanatçı Sejla Kameric’in, “Beyoğlu Arter Sanat” mekanında açtığı sergi ve Bosnalıların uğradığı soykırımının tüm etkilerini taşıyan eserleri oluşturuyor. Kameric’in Bosnalıların 90’lı yılların ortalarına kadar çektiklerini, hem Avrupa’nın ortasında yaşayıp hem de “diğer” olarak kabul edilmelerini ve eski Yugoslavya topraklarının kamusal alanlarındaki eserlerini anlattığı Aktüalite’yi sakın kaçırmayın!
Serfiraz Ergun’un hazırlayıp sunduğu Aktüalite bugün (19 ARALIK CUMARTESİ) saat 10.15’te Habertürk TV’de.


Leave a comment