Arka Koltuk-19 Aralık 2015 12:20 Logolu-Arka Koltuk Programı Full view

Arka Koltuk-19 Aralık 2015 12:20

İş dünyasının önde gelen isimlerinin başarı hikayelerini ekrana taşıyan Arka Koltuk, Berfu Güven’in sunumuyla NTV ekranlarında başlıyor.
Berfu Güven soruyor, sektörün liderleri iş yaşamlarından özel yaşamlarına bilinmeyen yönlerini Arka Koltuk’ta yanıtlıyor.

İş dünyasının önde gelen isimlerinin başarı hikayelerini ekrana taşıyan Arka Koltuk bu hafta 26 ülkede 200’den fazla satış noktasıyla perakende sektörünün öncülerinden Silk and Cashmere markasının kurucusu ve CEO’su Ayşen Zamanpur’u ağırlıyor.

Berfu Güven soruyor, Ayşen Zamanpur iş yaşamından özel yaşamına, kariyer macerasından edebiyat tutkusuna hakkında her şeyi yanıtlıyor. Emirgan Sahili’nde sabah yürüyüşüyle başlayan gün mağaza ziyareti, genel merkez turuyla devam edip Zamanpur’un üyesi olduğu felsefe kulübünde sonlanıyor.

Kendi markasını sıfırdan nasıl kurdu? Kaşmir ve ipek kozası için neden Çin’e kadar gitti? Saf ipek ve kaşmir nasıl anlaşılır? Kaşmir üretiminde hayvanlara zarar vermeden uygulanan “tarama” yöntemi nasıl uygulanıyor? Bir kaşmir kazak için kaç keçi taranıyor? En çok satan ürün hangisi? Perakende neden bir mühendislik dalına dönüştü? Niçin en çok satana değil, satışı en çok artırana prim veriyor? Galatasaray Spor Kulübü için üretimine başlanan ipek atkı tasarımlarının ardından diğer spor kulüpleri ile de benzer projeler yapılacak mı? Neden “Anne olmasam hiçbir şeyi başaramazdım” diyor? Edebiyata olan tutkusu nereden geliyor? Yaşar Kemal ile olan dostluğu nasıl başladı?

“Günde 10 saat koli ve vitrin yapardım” diyen, hala depo kontrolünden vitrin tasarımına kadar işinin her aşamasıyla bizzat ilgilenen, Kanada’dan Rusya’ya, Karayipler’den Sibirya’ya kaşmir ve ipekten bir ağ ören ve bu ağı daha da genişletmeyi hedefleyen, deyim yerindeyse kaşmirle yatıp ipekle kalkan Silk and Cashmere kurucusu ve CEO’su Ayşen Zamanpur bu hafta Arka Koltuk’ta.
Berfu Güven’in sunumuyla Arka Koltuk Cumartesi 12.20’de NTV’de.


Leave a comment