Ayna-9 Mayıs 2015 23:00 Logolu-Ayna Panama 9 Mayıs 2015 (2) Full view

Ayna-9 Mayıs 2015 23:00

Ayna Okyanusların Birleştiği Ülke Panama’da

Saim Orhan’ın sunduğu Ayna programı bu hafta Karayip kıyılarına kadar uzanıyor ve okyanusları birleştiren kanalıyla ünlü Panama’yı ekrana getiriyor.

Yolu bu hafta Panama’ya düşen Saim Orhan, izleyenleri çok özel bir yolculuğa çıkarıyor. Dünyanın mühendislik harikası sayılan en büyük su yolu Panama Kanalı’nı gezen Orhan, 1914 yılından beri faaliyette olan ve Atlas Okyanusu ile Büyük Okyanusu birbirine bağlayan kanalın yasaklı bölgelerini özel izinlerle geziyor. 20. yüz yılın en çok ses getiren projesinde dikkat çeken çekimler gerçekleştiren Orhan, ardından Panama sokaklarında renkli bir tura çıkıyor. Yemek için en çok tercih edilen hayvanlardan olan ve çiftlikleri bulunan iguanaları ekrana getiren Ayna ekibi, Panama tarihinde sadece bir kez basılan ve ardından kullanılmayan kağıt paranın hikayesini ve ülkenin bilinmeyen ilginç özelliklerini ekrana taşıyor.

Farklı kültürlerden ve coğrafyalardan renkli görüntüler sunan Ayna programı, PANAMA özel bölümüyle 9 Mayıs Cumartesi günü saat 23.00’da Samanyolu TV’de.


Leave a comment