Baba Can’dır-1.Bölüm-2 Ağustos 2015 20:00 Logolu-Baba Candır 1 Full view

Baba Can’dır-1.Bölüm-2 Ağustos 2015 20:00

BABA CAN’DIR PAZAR GÜNÜ 20:00’DE İZLEYİCİSİYLE BULUŞUYOR
Hikayemiz, uzun yıllar önce eşini kaybedince, üç çocuğuna hem babalık, hem annelik hem de “hayat koçluğu” yapmak zorunda kalmış, emektar taş fırın ustası Salih’in başından geçen bazen neşeli, bazen de hüzünlü olayları anlatıyor.
Dizimizin merkezinde “aile” olması; izleyenlerin de, kendi ailelerinden ve kendi hayatlarından çeşitli izler bulmalarını kolaylaştıracaktır.
Her bölümün ve her maceranın sonunda kazanan “aile” olacaktır ve “aile birliğinin”, çocukların babalarına karşı göstermek zorunda oldukları saygı ve anlayışın altı çizilecektir
BABA CAN’DIR 1.BÖLÜM BASIN BÜLTENİ
Yufkacı Salih (Settar Tanrıöğen)) tek başına büyüttüğü bütün çocuklarını işe gönderdikten sonra hüzünle doğum gününü unuttuklarını fark eder. Doğum gününü hatırlayan tek kişi kardeşi Nermin’dir. (Tülay Bursa) Salih’in küçük oğlu Emrecan’ın (Özgün Karaman) bugün ilk iş günü olduğundan babası aklından çıkmıştır. Emrecan işe giderken yol sormak için Ceylan (Meliz Tüzgüngüç) tarafından durdurulur. Ceylan yıllar önce buluşmak için sözleştiği çocukluk aşkını bulmak için Kapadokya’daki evini bırakıp İstanbul’a gelmiştir. Emrecan ve Ceylan arasında bir yanlış anlaşılma olur ve ikili kendilerini karakolda bulur. Emrecan’ın ablası Ece (Berna Koraltürk) aklı işte olduğu için babasının doğumgününü unutmuştur. Ece’nin patronunun oğlu Haluk (Uraz Kaygılaroğlu) Ece’ye zorluk çıkarıp duruyor Ece’nin işini zor hale getiriyordur. Evin ortanca çocuğu olan doktor Egemen (Tolga Pancaroğlu) ise bir haftadır nöbet tuttuğundan günleri hepten karıştırmıştır. Ece aniden babasının doğum günü olduğunu hatırlayınca durumu telafi etmek için hemen bir akşam yemeği planı yapar. Babası ve kardeşlerine haber verir. Salih sevinir. İki dirhem bir çekirdek hazırlanır. Nermin’i de alarak restorana gider. Emrecan ve Ceylan karakoldan kurtulur ve kendi yolarına giderler. Ceylan çocukluk aşkıyla buluşmak için sözleştiği yere ulus parkına gidip saatlerce bekler ama kimse gelmez. Emrecan iş için Ulus Parkına gelince Ceylan ile karşılaşır ve ikili gene başlarını belaya sokup soluğu karakolda alırlar. Karakolda Ceylan çocukluk aşkının Emrecan olduğunu öğrenir.

Oyuncular:

  • Settar Tanrıöğen (Yufkacı Salih)
  • Tülay Bursa (Nermin)
  • Özgün Karaman (Emrecanl)
  • Melis Tüzgüngüç (Ceylan)
  • Berna Koraltürk (Ece)
  • Uraz Kaygılaroğlu (Haluk)
  • Tolga Pancaroğlu (Egemen)

  • Leave a comment