Biz Kültür Yolcuları-9.Bölüm-25 Nisan 2015 19:00 Logolu-Biz Kültür Yolcuları CNNTURK Haber Full view

Biz Kültür Yolcuları-9.Bölüm-25 Nisan 2015 19:00

AĞRI DAĞI’NIN ARDI

Belgeselin değerine inanan, belgesele gönül vermiş üç insan, üç arkadaş Nebil Özgentürk, Can Dündar, Coşkun Aral “Biz Kültür Yolcuları” belgeselinde Cumartesi 19:00’da CNN TÜRK’te buluşuyor.

25 Nisan Cumartesi günü saat 19:00’da, üç usta belgeselci Nebil Özgentürk, Can Dündar ve Coşkun Aral’ın hazırlayıp yönettiği “Biz Kültür Yolcuları”, Ermeni kültürünün izlerini, geçmişini ve kayıplarını anlattığı bölümle ekrana geliyor.

Çekimleri Diyarbakır, Ağrı, Van ve İstanbul’da gerçekleşen belgeselin yolculuğu Ağrı Dağı’nın eteklerinden başlıyor. Ermenilerin sinemadan tiyatroya, müzikten mimariye sanatın pek çok dalındaki ustalıkları ve özellikleri bu bölümde anlatılıyor.

Nebil Özgentürk, Can Dündar ve Coşkun Aral, dünyaca ünlü Fotoğrafçı Ara Güler’le Balyan Ailesi’nin eserlerinden Feriye Sultan Konağı bahçesinde Ermeni kültürü mirası üzerine hüzün ve coşku barındıran bir sohbet gerçekleştiriyorlar.

Biz Kültür Yolcuları ekibi ünlü besteci Garo Mafyan ile Akdamar’da bir araya gelerek eşsiz bir müzik performansı gerçekleştiriyor.


Leave a comment