Bu Toprağın Canları-4 Nisan 2015 00:15 Logolu-Bu Toğrağın Canları 4 Nisan 2015 (4) Full view

Bu Toprağın Canları-4 Nisan 2015 00:15

Bu Toprağın Canları bu hafta İstanbul’un Tuzla ilçesi Orhanlı semtinde yaşayan alevi toplumunu ekranlara taşıyor…

İnancınız, kültürünüz, ortak değerleriniz, gelenek ve görenekleriniz nedir, biliyor musunuz? Yoksa bir kuru selamla geçiştiriyor musunuz?
Okumak Anadolu insanı için çok önemli, peki sadece okumak yeterli mi? Hoca Ahmed Yesevi’den , Hacı Bektaş-ı Veli’den bi haberseniz, ne Anadolu’luyum diyebilirsiniz, ne de Anadolu insanının tümünü kucaklayabilirsiniz. O zaman şimdi hareket vakti. Yüklenip sorularımızı sırtımıza çıkalım yollara…
Anadolu Erenlerinin izinde Hak’ka doğru çıktığımız yolda Alevi geleneğini aramaya devam ediyoruz. Bu hafta İstanbul’un Tuzla ilçesi Orhanlı semtinde yaşayan alevi toplumunu ekranlarınıza taşıyoruz.
Orhanlı’da Alevi Dedesi Yaşar Dal’a konuk olup Alevi geleneğinde ”Rızalık” üzerine bir sohbet gerçekleştiriyoruz. Orhanlı Cemevi’nde Cem Vakfı Orhanlı Şube Başkanı Ercan Batmaz ile Orhanlı’da yaşayan canlar ile ilgili hasbihal ediyoruz.
Cem Vakfı Orhanlı Şubesi Gençlik Kolları Başkanı Vatan Tektaş ile burada yaptıkları hizmetler hakkında bilgiler alıyoruz. Orhanlı’da Cemevi’nde Alevi Dedesi Yaşar Dal dedenin yönetiminde ki ceme katılıp canlar ile dualar,duazlar eşliğinde cem oluyoruz.

Bu Toprağın Canları, 4 Nisan Cumartesi 00.15’te TRT Haber’de…


Leave a comment