Cuma Sohbetleri-1 Nisan 2016 09:45 Logolu-CUMA SOHBETLERI 2 Full view

Cuma Sohbetleri-1 Nisan 2016 09:45

İSLAM’DA DUA ETME ADABI

Muhsin Bay’ın sunduğu, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Cuma Sohbetleri’nde bu hafta, Allah’a yalvarmak ve dilekte bulunmanın ifadesi olan ‘dua etme adabı’ konuşulacak.

Cuma günlerinin maneviyatını ekrana taşıyan programda bu hafta ibadetin özü olarak tanımlanan dua kavramı konuşulurken; dua çeşitleri, tövbe ederken okunacak dualar, Hz. Muhammed’in hayatından örneklerle Allah katında geri çevrilmeyen dualar anlatılacak.

Programda ayrıca, ‘’ İnsanları ibadetten alıkoyan vesvese halinden kurtulmak için edilecek dualar neler? Abdest alırken diş etinde kanama olan kişinin abdesti bozulur mu? Hamile kadınlar zorlanıyorsa oturarak namaz kılabilir mi? Namazda dudakları hiç kıpırdatmadan yapılan kıraat ile kıraat yerine gelmiş olur mu? Kadınların başı açık ve çorapsız bir şekilde namaz kılmaları caiz midir? Hz. Sare ve Hz. Asiye’nin tesirli duaları nelerdir? ’’ gibi merak edilen sorulara cevap aranacak.

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın katılımı ve ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.45’de canlı yayınla Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment