Cuma Sohbetleri-11 Aralık 2015 09:30 Logolu-CUMA SOHBETLERI 2 Full view

Cuma Sohbetleri-11 Aralık 2015 09:30

İSLAM’DA VASİYET CUMA SOHBETLERİ’NDE KONUŞULACAK

Muhsin Bay’ın sunduğu emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Cuma Sohbetleri’nde bu hafta, İslam dininde önemli bir yere sahip olan vasiyet konusu ele alınacak, dini konularda merak edilenler Kur’an-ı Kerim’den ayetler ve hadisler ışığında yorumlanacak.

Kanal 7 ekranlarının ilgiyle izlenen programı Cuma Sohbetleri’nde bu hafta, ölümden sonra geçerli olan vasiyet konusu hakkında bir sohbet gerçekleştirilecek. Bir Müslümanın malının ne kadarını vasiyet edeceğinin anlatılacağı programda, vasiyetin kaç bölümden oluşacağı ve vasiyetin hükmü hakkında bilgiler verilecek. Programda ayrıca ‘İmanın tazelenmesi gerekir mi? Tahiyyat’ül mescit ne demektir? Kaza namazı olan kişi tespih namazı kılabilir mi? Anne ve baba öldükten sonra onlar için neler yapılır? Fitne niçin katilden beterdir?’ gibi sorulara canlı yayında yanıt aranacak.

Dini konularda bilinmesi gerekenler, İslam tarihinden örnekler, hadisler ve Kur’an-ı Kerim’den ayetler ışığında Cuma Sohbetleri’nde ekrana taşınıyor.

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.30’da canlı yayınla Kanal 7’de.


Leave a comment