Cuma Sohbetleri-12 Şubat 2016 09:45 Logolu-cuma_sohbetleri (4) Full view

Cuma Sohbetleri-12 Şubat 2016 09:45

HZ. YUSUF’UN İMTİHANI
Muhsin Bay’ın sunduğu, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Cuma Sohbetleri’nde bu hafta, Hz. Yusuf’un gördüğü rüya sonucu kardeşleri tarafından kıskanılması ve iftiraya uğramasından sonra yaşadıkları anlatılacak.

Kanal 7 ekranlarının ilgiyle izlenen programı Cuma Sohbetleri, Cuma günlerinin maneviyatını ekrana taşımaya devam ediyor. Programda bu hafta, Hz. Yakup’un oğlu Hz. Yusuf’a duyduğu özlem ve Hz. Yusuf’un Züleyha ile yaşadığı imtihan konuşulacak. Bu zor imtihanlar karşısında Hz. Yusuf’un gösterdiği sabır ve iman gücü, ona ihanet eden kardeşlerini iyiliğe yönlendirmesinden ve affedişinden bahsedilecek.

Programda ayrıca, ‘’İnsanlar gaybı bilebilirler mi? Gaybdan haber veren kişiyi doğrulayana Hz. Muhammed ne buyuruyor? Fal baktırmak ve medyuma gidip gelecekten haber almak konusunu İslam dini nasıl yorumluyor? Reenkarnasyon inancı İslam inancı ile bağdaşır mı? Üzerinde insan veya hayvan figürü bulunan elbise ile namaz kılınır mı? Estetik ameliyat yaptırmak caiz midir?‘’ gibi merak edilen sorulara cevap aranacak.

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın katılımı ve ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.45’de canlı yayınla Kanal 7 ekranlarında.


Leave a comment