Cuma Sohbetleri-13 Mayıs 2016 09:45 Logolu-cuma_sohbetleri (3) Full view

Cuma Sohbetleri-13 Mayıs 2016 09:45

DÜRÜST MÜMİNİN ÖZELLİKLERİ

Muhsin Bay’ın sunduğu, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Cuma Sohbetleri’nde bu hafta, doğru söz söylemeyi düstur etmeyi ve yalandan uzak durmayı tavsiye eden İslam’ın ışığında dürüst müminin özellikleri konuşulacak.

İslamiyet’e uygun yaşamanın ipuçlarının paylaşıldığı ve Cuma günlerinin feyzini ekrana taşıyan programda, Muhammed – Ül Emin sıfatıyla anılan, Müslüman alemi için güven ve doğruluğun temsili kabul edilen Hz. Muhammed’in yalan söyleyen insanlara verdiği öğütlerden ve hadislerinden söz edilecek. Bunun yanında, ‘’Mümin yalancı olur mu?’’ sorusuna Kutlu Nebi Hz. Muhammed’in verdiği ibretlik cevap ve doğruluk ile ilgili yaşanmış olaylar anlatılacak.

Programda ayrıca, ‘’Allah’ın bir olması ne demektir? Cinler ve şeytanlar insanlara zarar verir mi? Kuran-ı Kerim’in mucize oluşuna kanıtları nelerdir? Namaz abdesti ve gusül abdesti alırken takma dişi çıkarmak gerekir mi? İslam’da misvak kullanmanın hükmü nedir? Namaz kılan birinin önünden geçmek haram mı? Yapılan hayırların sevabı ve okunan Kur’an-ı Kerim’in sevabı ölen kişiye bağışlanabilir mi? İslam adabına göre ölen kişinin ardından yas tutup ağlamanın hükmü nasıldır? ‘’gibi merak edilen sorular cevaplanacak.

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın katılımı ve ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.45’de canlı yayınla Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment