Cuma Sohbetleri-15 Nisan 2016 09:45 Logolu-cumasohbetleri (44) Full view

Cuma Sohbetleri-15 Nisan 2016 09:45

HZ. MUHAMMED’İN BİR GÜNÜ

Muhsin Bay’ın sunduğu, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Cuma Sohbetleri’nde bu hafta ibadeti, ilmi ve irfanı ile örnek, Müslümanların son Peygamberi Hz. Muhammed’in bir günü nasıl geçirdiği anlatılacak.

İslamiyet’e uygun yaşamanın ipuçlarının paylaşıldığı ve Cuma günlerinin feyzini ekrana taşıyan programda bu hafta, zaman zaman ashabına ziyarette bulunan, ibadete dönüşmeyen amelin zararlarını anlatan Hz. Muhammed’in, sabah namazından uyuyana dek yaptığı ibadetler ve gün içinde uğraştığı meşgalelerinden söz edilecek. Allah elçisi Hz. Muhammed’in namaz vakitlerinden sonra sahabelerle ve ailesi ile yaptığı dini sohbetler konuşulacak.

Programda ayrıca Necmettin Nursaçan, gecesini ve gündüzünü ibadetle geçiren Veysel Karani hazretlerinin, Hz. Ebubekir ve İrşat Ekibi Başkanı Asım B. Sabit’in dualarını ekranlara taşıyacak.

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın katılımı ve ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.45’de canlı yayınla Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment