Cuma Sohbetleri-16 Ekim 2015 09:30 Logolu-cuma_sohbetleri (4) Full view

Cuma Sohbetleri-16 Ekim 2015 09:30

İSLAM’DA BEREKET

Kanal 7 ekranlarının büyük ilgiyle izlenen programı Cuma Sohbetleri, izleyicisini bilgilendirmeye devam ediyor. Muhsin Bay’ın sunduğu emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Cuma Sohbetleri’nde bu hafta bereket ayı Muharrem ayıyla İslam’da bereket konusu üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek.

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumları, Kanal 7’nin başarılı sunucusu Muhsin Bay’ın sunumuyla izleyici karşısına çıkan Cuma Sohbetleri, İslamiyet’e uygun bir yaşam sürmenin ipuçlarını ekrana taşımaya devam ediyor. Programda bu hafta bolluk ve bereket ayı Muharrem ayının girmesiyle İslamiyet’te bereket hakkında merak edilenlere yer verilecek. Ömrün veya kazancın bereketinin artması, sahip olunanları bereketlendiren eylemler ve bereketin kelime anlamı canlı yayında ekrana taşınacak. Programda ayrıca ‘Cenaze geçerken ayağa kalkmanın hükmü nedir? Muharrem ayının fazileti ve bu ayda oruç tutmanın hükmü nedir? Enişte baldız arasındaki mahremiyet ölçüsü nedir? Akrabalık ilişkilerini kesecek bir vasiyet uygulanabilir mi?’ sorularına yer verilecek.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.30’da canlı yayınla Kanal 7’de.


Leave a comment