Cuma Sohbetleri-18 Mart 2016 09:45 Logolu-cuma_sohbetleri (4) Full view

Cuma Sohbetleri-18 Mart 2016 09:45

ÇANAKKALE KAHRAMANLARI’NIN ŞEHADETLERİNİN 101. YILI

Muhsin Bay’ın sunduğu, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Cuma Sohbetleri’nde bu hafta, Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü sebebiyle kahraman şehitler anılarak, askerlerin iman ve inanç gücü anlatılacak.

Kanal 7 ekranlarının ilgiyle izlenen programı Cuma Sohbetleri, Cuma günlerinin maneviyatını ekrana taşımaya devam ediyor. Programda bu hafta, Çanakkale’de destan yazan kahraman askerlerin şehadetlerinin 101. yılının manevi coşkusu yaşatılacak. Milli şair Mehmet Akif Ersoy’un Safahat’ında da geçen ‘’İki gök gürlemesi bir rahmet şehitlik rütbesi’’ olarak tanımladığı şehitlik mertebesi ve Türk ordusunun iman gücü konuşulacak.

Programda ayrıca, ‘’Evvabin namazı nedir ve nasıl kılınır? Kadın ve erkek aynı safta namaz kılabilir mi? Faizli kazanç haram mıdır? Gusül abdesti ve namaz abdesti alırken dikkat edilecek hususlar nelerdir? Misvak kullanmanın hükmü nedir?‘’ gibi merak edilen sorulara cevap aranacak.

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın katılımı ve ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.45’te canlı yayınla Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment