Cuma Sohbetleri-19 Şubat 2016 09:45 Logolu-cuma_sohbetleri (4) Full view

Cuma Sohbetleri-19 Şubat 2016 09:45

BEREKETİN KAYNAĞI CÖMERTLİK MİDİR?
Muhsin Bay’ın sunduğu, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Cuma Sohbetleri’nde bu hafta, İslam’da birçok ayet ve hadise konu olan cömertlik ahlakı hakkında konuşulacak.

Kanal 7 ekranlarının ilgiyle izlenen programı Cuma Sohbetleri, Cuma günlerinin maneviyatını ekrana taşımaya devam ediyor. Programda bu hafta, cömertliğin bereketi arttıran etkisinden bahsedilecek. Allah’ın sevgisi ve rızasını kazanmak için cömertçe insanlara yardım etmek ve faydalı olmanın İslam’daki yeri anlatılacak. Hz. Muhammed’in ‘’Cömert Allah’a, insanlara, cennette yakın, cehenneme uzaktır. Cimri kimse bunun aksinedir.’’ Sözünden yola çıkarak İslam’ın cimrilik kavramına bakışı değerlendirilecek.

Programda ayrıca, ‘’Fal baktıran ve medyuma giden kişilerin ibadetleri kabul olur mu? Anne babaya yapılan saygısızlığın cezası bu dünyada çıkar mı? Cömertliğin bir sınırı var mıdır? Cimrilikten kurtulmak için nasıl yaşanmalı? Hz. Muhammed’in yaşamından cömertlik örnekleri nelerdir? ‘’gibi merak edilen sorulara cevap aranacak.

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın katılımı ve ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.45’de canlı yayınla Kanal 7 ekranlarında.


Leave a comment