Cuma Sohbetleri-24 Nisan 2015 09:30 Logolu-CUMA SOHBETLERI 2 Full view

Cuma Sohbetleri-24 Nisan 2015 09:30

ÜÇ AYLARIN FAZİLETLERİ NELERDİR?

Muhsin Bay’ın sunduğu emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı, Cuma Sohbetleri’nde bu hafta üç ayların Müslümanlar için önemi ele alınacak. Programda ayrıca Müslümanların Hz. Muhammed’e duydukları sevgi üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek.

Cuma günlerinin maneviyatını ekrana taşıyan Cuma Sohbetleri’nde bu hafta Müslümanlar için önemli olan üç ayların önemi üzerine merak edilenler ekrana taşınacak. Recep, Şaban ve Ramazan aylarından oluşan mübarek üç aylarda yapılması gereken ibadetler, okunacak dualar canlı yayında izleyiciye aktarılacak. Programda ‘Üç aylar boyunca oruç tutmak sünnet midir? Kandil günlerinde hangi ibadetlere ağırlık verilmelidir? Üç ayların faziletleri nelerdir?’ sorularının yanı sıra ‘Hz. Muhammed insanlığa ne kazandırdı? Müslümanların Hz. Muhammed’e karşı görevleri nelerdir?’ sorularına yanıt aranacak.

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.30’da canlı yayınla Kanal 7’de.


Leave a comment