Cuma Sohbetleri-25 Mart 2016 09:45 Cuma Sohbetleri Necmettin Nursaçan Fotoğrafı Full view

Cuma Sohbetleri-25 Mart 2016 09:45

AHİRET İNANCI NEDİR?

Muhsin Bay’ın sunduğu, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Cuma Sohbetleri’nde bu hafta, imanın şartlarından biri olan ve öldükten sonra dirilme anlamına gelen ‘ahiret inancı’ hakkında konuşulacak.

Kanal 7 ekranlarının ilgiyle izlenen programı Cuma Sohbetleri, Cuma günlerinin maneviyatını ekrana taşımaya devam ediyor. Programda bu hafta, bu dünyadan sonraki sonsuz hayatı ifade eden ahiret hayatı, inancı güvenilir hadisler ve Kuran-ı Kerim’de geçen ayetlerin rehberliğinde anlatılacak.

Programda ayrıca, ‘’Ahiret gününe inanmanın insan hayatına etkileri nelerdir? İslam’ın ‘canlı bomba’ya bakışı nedir? Hz. Muhammed’in, çobanına yapılan terör eylemine tepkisi nasıldı? Ezan duasının dini hükmü nedir? Kişinin taşınmaz mallarını vakfetmesi caiz midir? Müslüman bir kişi, gayr-i Müslüm birine miras bırakabilir mi? Hz. Muhammed’in bıraktığı miras neydi? Kazaya kalan namazlar cemaatle kılınabilir mi?‘’ gibi merak edilen sorulara cevap aranacak.

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın katılımı ve ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.45’de canlı yayınla Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment