Cuma Sohbetleri-27 Mayıs 2016 09:45 Logolu-cuma sohbetleri (4) Full view

Cuma Sohbetleri-27 Mayıs 2016 09:45

FATİH SULTAN MEHMET HAN’IN İLİMLE DOLU HAYATI

Muhsin Bay’ın sunduğu, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Cuma Sohbetleri’nde bu hafta, İstanbul Fatih’i, Fatih Sultan Mehmet Han’ın hayatı ve İstanbul’u fethetmesinin altında yatan olaylar anlatılıyor.

Cuma günlerinin feyzini ekrana taşıyan programda; ilme, sanata ve ilim adamlarına çok değer veren Fatih Sultan Mehmet’in, genç yaşında gösterdiği başarılarından ve hayatından söz edilecek. Bunun yanında programda çocukları yetiştirirken, dikkat edilmesi tavsiye edilen hususlar konuşulacak. Ayrıca Nursaçan Hoca, Zekeriya Peygamber’in Yüce Allah’tan hangi dua ile evlat istediği ve İbrahim Peygamber’in Kabe’nin inşası sırasında ettiği duayı izleyicilerle paylaşacak.

Programda ’’Kunut duasını bilmeyen kişi vitir namazında hangi duayı okumalı? Teravih namazı yalnızca erkeklere mi sünnettir? Kimlerin amel defteri öldükten sonra da kapanmaz? Cinler insanlara zarar verir mi?’’ gibi merak edilen sorular cevaplanacak.

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın katılımı ve ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.45’de canlı yayınla Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment