Cuma Sohbetleri-29 Mayıs 2015 09:30 Logolu-CUMA SOHBETLERI 2 Full view

Cuma Sohbetleri-29 Mayıs 2015 09:30

KULLUK İMTİHANI NASIL OLUR?

Müslümanların bayramı olan Cuma gününün maneviyatı Cuma Sohbetleriyle Kanal 7’de yaşanıyor. Muhsin Bay’ın sunduğu emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı, Cuma Sohbetleri’nde bu hafta kulluk imtihanı hakkında bilinmesi gerekenlere yer verilecek.

Cuma günlerinin huzuru Cuma Sohbetleri’nde yaşanmaya devam ediyor. Programda bu hafta Kuran-ı Kerim’de geçen kulluk imtihanı örnekleri anlatılacak. İnsanoğlunun dünyaya geliş amacı, bir Müslümanın dünyadaki görevleri tüm detaylarıyla Cuma Sohbetleri’nde konuşulacak.

Necmettin Nursaçan, programda ayrıca, ‘‘İslam, zinaya karşı nasıl önlem almıştır? Takva sahibi sayılmak ne demektir? Bir sahabinin ashaptan olmadığını iddia eden veya sahabeye söven kişi dinden çıkar mı? Duaların kabul olması için bazı ön şartlar var mıdır? Borçlu olarak ölen kişinin borcu nasıl ödenir? Bereket ne demektir? Berekete ulaşmak için neler yapmak gerekir? Buluğ çağına ermemiş zengin çocukların malından zekat vermek gerekir mi?’’ sorularını cevaplayacak.
Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.30’da canlı yayınla Kanal 7’de.


Leave a comment