Cuma Sohbetleri-29 Nisan 2016 09:45 Logolu-cuma sohbetleri (4) Full view

Cuma Sohbetleri-29 Nisan 2016 09:45

İSLAM’IN HELAL KAZANCA VERDİĞİ ÖNEM

Muhsin Bay’ın sunduğu, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Cuma Sohbetleri’nde bu hafta İslam’ın çalışma ahlakı ve helal kazanca verdiği önemden konuşulacak.

İslamiyet’e uygun yaşamanın ipuçlarının paylaşıldığı ve Cuma günlerinin feyzini ekrana taşıyan programda bu hafta, çalışmanın ibadet sayıldığı Müslümanlıkta; helal kazancın bereketi, Hz. Muhammed’in çalışma konusunda verdiği tavsiyeler anlatılacak. Bunun yanında, işveren ve çalışan arasındaki müşterek noktalar ve ilişkiler dini boyutta değerlendirilecek.

Programda ayrıca, ‘’Hz. Muhammed dilenmeyi doğru buluyor muydu? Çocuğun süt annesine karşı görevi nedir? İslam’a göre haram olan isteklerden dolayı nikah düşer mi? İslam’ın yasakladığı ilişkinin dinen kefareti var mıdır? Mirasçıların, mirastan mahrum edilmesinin dini hükmü nedir? Erkek ibadetini yerine getirmeyen eşinden boşanabilir mi?‘’ gibi merak edilen sorular cevaplanacak.

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın katılımı ve ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.45’de canlı yayınla Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment