Cuma Sohbetleri-29 Ocak 2016 09:45 Logolu-CUMA SOHBETLERI 2 Full view

Cuma Sohbetleri-29 Ocak 2016 09:45

BESMELE İLE GÜNE BAŞLAMANIN ETKİLERİ NELERDİR?
Muhsin Bay’ın sunduğu, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Cuma Sohbetleri’nde bu hafta, besmelenin anlamı ve Kuran-ı Kerim’de en çok geçen ayetler hakkında konuşulacak.

Kanal 7 ekranlarının ilgiyle izlenen programı Cuma Sohbetleri, Cuma günlerinin maneviyatını ekrana taşımaya devam ediyor. Programda bu hafta, “Kuran’ı Kerim’de kabir hayatının anlatıldığı ayetlerden konuşulacak. Necmettin Nursaçan Hoca, besmele ile güne başlamanın günlük hayatımıza olumlu etkileri hakkında merak edilenleri ayet ve hadisler ışığında anlatacak.

Programda ayrıca, “Tevekkül ile ilgili önemli hadisleri nelerdir? İslamiyet’te mevlit okutmanın yeri nedir? Hz. Muhammed’in zamanında kılamadığı namaz olmuş mudur? Evdeki bereketi arttırmak için günlük hayatımızı nasıl şekillendirmeliyiz?’’ gibi merak edilen sorulara cevap aranacak.

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.45’de canlı yayınla Kanal 7 ekranlarında.


Leave a comment