Cuma Sohbetleri-5 Şubat 2016 09:45 Logolu-CUMA SOHBETLERI 2 Full view

Cuma Sohbetleri-5 Şubat 2016 09:45

VİCDAN AHLAKIN GÖSTERGESİ MİDİR?
Muhsin Bay’ın sunduğu, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Cuma Sohbetleri’nde bu hafta, insan nefsi ve terbiyesinin göstergesi olan ahlak ve vicdan kavramları üzerinde konuşulacak.

Kanal 7 ekranlarının ilgiyle izlenen programı Cuma Sohbetleri, Cuma günlerinin maneviyatını ekrana taşımaya devam ediyor. Programda bu hafta, ahlak ve vicdan kavramının benzerlik gösterdiği yerler ve ayrıştığı noktalardan bahsedilecek. Emanete riayet etmenin İslam’daki yeri konuşulacak. Akıl, irade ve vicdan kavramlarının ahlakla olan bağı anlatılacak.

Programda ayrıca, ‘’Hz. Muhammet’in başarıyı sağlamak için izlediği yollar nelerdir? Gayri Müslüm insanlara iyilik yapılır mı? Ahlaklı bir Müslüman hangi vasıflara sahip olmalıdır? İslam’da yasak kabul edilen yiyecekler nelerdir? Namazlardan sonra Ayetel Kürsi okumanın fazileti nedir? ‘’gibi merak edilen sorulara cevap aranacak.

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın katılımı ve ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.45’de canlı yayınla Kanal 7 ekranlarında.


Leave a comment