Cuma Sohbetleri-8 Nisan 2016 09:45 Logolu-cuma_sohbetleri (3) Full view

Cuma Sohbetleri-8 Nisan 2016 09:45

REDDOLUNMAYAN DUALAR…

Muhsin Bay’ın sunduğu, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Cuma Sohbetleri’nde bu hafta ibadetin özü dua kavramı hakkında konuşulmaya devam edilecek.

İslamiyet’e uygun yaşamın ipuçlarının paylaşıldığı ve Cuma günlerinin feyzini ekrana taşıyan programda bu hafta, sahabelerin dilinden düşürmediği ve Allah katında reddolunmayan etkli dua örnekleri anlatılacak. Hayatlarını dua çemberinde döndüren peygamberler; her dem dua halinde olan Hz. Musa’nın, sabrıyla herkese örnek Hz. Eyüp’ün ve Hz. Yunus’un en hazin duaları İslam ışığında yorumlanacak.

Programda ayrıca, ‘’ Harem-i Şehir’de kılanan namazlarda kıyamda nereye bakılır? Kadınların pantolonla namaz kılması caiz midir? Hangi vakitlerde namaz kılmak mekruhtur? Hanefi mezhebine mensup kişinin, bir yeri kanadığında abdest konusunda şafi mezhebine göre hareket etmesi doğru mudur? Gün bitiminde hangi dua yapılır? ‘’gibi merak edilen sorulara cevap aranacak.

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın katılımı ve ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.45’de canlı yayınla Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment