Cuma Sohbetleri-9 Ekim 2015 09:30 Logolu-cuma_sohbetleri (4) Full view

Cuma Sohbetleri-9 Ekim 2015 09:30

İSLAM’DA CAMİ

Kanal 7 ekranlarının büyük ilgiyle izlenen programı Cuma Sohbetleri, izleyicisini bilgilendirmeye devam ediyor. Muhsin Bay’ın sunduğu emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Cuma Sohbetleri’nde bu hafta Müslümanların ibadethanesi camiler üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek. Programda ayrıca dini konularda özen gerektiren konulara yer verilecek.

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumları, Kanal 7’nin başarılı sunucusu Muhsin Bay’ın sunumuyla izleyici karşısına çıkan Cuma Sohbetleri, İslamiyet’e uygun bir yaşam sürmenin ipuçlarını ekrana taşımaya devam ediyor. Programda bu hafta Müslümanların toplanıp cemaat halinde ibadet etmesini sağlayan camilerin İslam’daki yerine değinilecek. Cemaatle toplu olarak bir uyum içerisinde ibadet etmenin sevapları, camide dikkat edilmesi gereken hususlar, toplu ibadetin gereklilikleri canlı yayında izleyiciye aktarılacak. Programda ayrıca ‘Kol ve bacakları olmayan kimse nasıl abdest alır? Kirli ve yağlı iş elbisesi ile namaz kılınır mı? Irkçılık nedir? Abdest alırken diş etinde kanama meydana gelen kişinin abdesti bozulur mu?’ sorularına yanıt aranacak.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.30’da Kanal 7’de.


Leave a comment