• Home  /
  • TV Gündemi   /
  • DİJİTAL DÜNYANIN SEVİLEN İSİMLERİ “ZORBA OLMA KANKA OL” DİYOR!
DİJİTAL DÜNYANIN SEVİLEN İSİMLERİ “ZORBA OLMA KANKA OL” DİYOR! SebileOlmez2 Full view

DİJİTAL DÜNYANIN SEVİLEN İSİMLERİ “ZORBA OLMA KANKA OL” DİYOR!

Dijital dünyada bir ilk denebilecek birliktelik

Cartoon Network Türkiye’nin; 2015 yılında akran zorbalığına karşı başlattığı “Zorba Olma Kanka Ol” projesi öğretmen ve öğrencilerden gelen talepler ile büyüdü 22 ilde 63 okul ve 25 binin üzerine öğrenciye ulaştı. www.zorbaolmakankaol.com web sayfası üzerinden çocuklara kankalığın önemini ve zorbalığa karşı nasıl mücadele etmeleri gerektiğini anlatan projeye bir destek de dijital dünyanın sevilen isimlerinde geldi. Gönüllü bir proje için ilk kez bir araya gelen Aslı İnandık, Sebile Ölmez, Cem Korkmaz, Uras Benlioğlu, Buğra Kazancı ve Gülnur Karakuzu “zorbalık” ve “kankalık” ile ilgili mesajlarını kendi deneyimlerinden yola çıkarak anlattıkları video ile daha çok çocuğa Zorba Olma Kanla Ol diyor.

Cartoon Network’ün; tüm dünyada önemli bir sorun haline gelen akran zorbalığına dikkat çekmek üzere 2015 yılında başlattığı “Zorba Olma, Kanka Ol” projesi Türkiye’nin her bölgesindeki okullardan gelen talepler ile büyümeye devam ediyor. Zorbaolmakankaol.com platformu üzerinde 3 Adam ve Uzman Gelişim Psikoloğu Ayşe Başak Erk’in kankalığın gücünü ve zorbalığa karşı nasıl davranılması gerektiğini anlattığı bilgilendirici içerikler, öğretmenlerden ve öğrencilerden gelen taleplerle okullara yayıldı. Proje kapsamında konuyu öğrenci ve öğretmenleriyle paylaşmak isteyen ilköğretim okullarının isteklerine yanıt veren Cartoon Network, 22 şehirde 63 okulda 25 bin öğrencinin zorbalık ile nasıl mücadele edecekleri konusunda bilgilenmelerine destek oldu.

Sadece gönüllü desteklerle büyüyen ve daha çok çocuğa ulaşmak için çalışan Zorba Olma Kanka Ol projesine bir destek de dijital dünyanın sevilen isimlerinden geldi. Çocukların ve gençlerin severek takip ettiği Aslı İnandık, Sebile Ölmez, Cem Korkmaz, Uras Benlioğlu, Buğra Kazancı ve Gülnur Karakuzu projenin gönüllü destekçileri oldu. Bir araya gelerek “zorbalık” ve “kankalık” ile ilgili mesajlarını kendi deneyimlerinden yola çıkarak anlattıkları bir video hazırlayan gönüllüler hem kendi takipçileri hem de Cartoon Network izleyicilerine kankalığın önemini anlatıyor.

Sevilen çocuk kanalı Cartoon Network, proje kapsamında konuyu öğrenci ve öğretmenleriyle paylaşmak isteyen ilköğretim okullarıyla işbirliği yapıyor. Bugüne kadar İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Mersin, Elazığ, Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa gibi 22 şehirden gelen talepler ile okullara ulaşan Cartoon Network, bu proje ile akran zorbalığına karşı bilinçlendirmeyi tüm Türkiye’ye yaymayı hedefliyor. Bu kapsamda projeye özel hazırlanan bilgilendirici dokümanlar, konuyla ilgili hazırlanan animasyon videolar ile okullara destek olan Cartoon Network, yeni dönemde poster, sticker, arkadaşlık kanunu ve Kankaname’den oluşan okul kitini de öğrencilerle buluşturacak.

Projeyle ilgili bilgi almak, öğrencileriyle bu yönde bir çalışma gerçekleştirmek isteyen okul ve öğretmenler info@zorbaolmakankaol.com adresine bilgilerini ileterek iletişime geçebiliyor.

Aslı İnandık, Sebile Ölmez, Cem Korkmaz, Uras Benlioğlu, Buğra Kazancı ve Gülnur Karakuzu videosunu buradan izleyebilirsiniz.
#ZorbaOlmaKankaOl


Leave a comment