Doğadaki İnsan-11 Temmuz 2015 16:15 Logolu-Doğadaki İnsan 11 Temmuz 2015 (2) Full view

Doğadaki İnsan-11 Temmuz 2015 16:15

Serdar Kılıç farklı coğrafyalardaki yolculuklarına devam ediyor…

Serdar Kılıç, Biga’da her yıl düzenlenen atlı okçuluk festivali ve müsabakalarına katılıyor…

Serdar Kılıç’ın hazırlayıp sunduğu Doğadaki İnsan belgeseli, TRT Haber ekranlarında ilgiyle izleniyor.

Bolu’da dağ evinden yola çıkarak Anadolu’ya doğru yol alan Serdar Kılıç, doğadaki insanı arıyor, geçmişimizin izini sürerek halen doğada yaşayan insanın mücadelesini anlamaya ve anlatmaya çalışıyor. Aradığı sadece el becerisi, insan gücü ve üretim değil. Aradığı binlerce yıllık geçmişimiz ile içimize işleyen duygular, gelenekler, öğretiler, hürmet, sevgi, vicdan, saygı ve birlikte yaratılan bir Anadolu kültürü.

Serdar Kılıç farklı coğrafyalardaki yolculuklarına devam ediyor.
Bu bölümdeki hikayemiz Çanakkale’nin Biga ilçesinde başlıyor. Biga’da her yıl düzenlenen atlı okçuluk festivali ve müsabakalarına davetli olan Serdar Kılıç çok sevdiği bu spora destek vermek amacıyla küçük bir kasabaya uğruyor. Dünyanın bir çok farklı ülkesinden gelen meraklılar ile birlikte at üzerinde ok atma tekniklerinden oluşan müsabakaya katılıyor.

Burada yaşadığı deneyimleri paylaşarak keyifli anlar yaşıyor. Biga’dan ayrılarak dağlara doğru yol alırken daha çok pomakların yaşadığı bölgede, yalnız başına keçileriyle beraber yaşayan Recep beye konuk oluyor. Yola devam ederken havanın kararması ve ani başlayan yağmur, Serdar Kılıç’ın hızlı bir şekilde barınacak bir düzenek kurmasına mecbur bırakıyor. Kayın ormanları içerisinde geçirilen güzel bir gece yaşanıyor.

Doğadaki İnsan, 11 Temmuz Cumartesi 16.15’de TRT Haber’de.


Leave a comment