• Home  /
  • NTV   /
  • Doğanın En İyileri Belgeseli-22 Kasım 2015 23:15
Doğanın En İyileri Belgeseli-22 Kasım 2015 23:15 The Wonder of Animals - Episode 9 - Dolphins. Picture Shows: Dusky dolphin jumping high off the coast of Kaikoura New Zealand Full view

Doğanın En İyileri Belgeseli-22 Kasım 2015 23:15

Vahşi hayatı tanıdığınızı düşünüyorsanız, bir daha düşünün…

Gezegenimiz 10 milyonun üstünde canlı türüne ev sahipliği ediyor. Peki, neden bazıları başarılı olurken bazıları aynı başarıyı gösteremiyor? Bu nefes kesici belgesel dizisi doğanın kazananlarını mercek altına alarak başarı sırlarına ışık tutuyor. BBC imzalı Doğanın En İyileri maymunlardan fillere, karıncalardan ayılara, dünyanın en başarılı hayvan türlerini ekranlarınıza taşıyor. Sıra dışı fizyolojilerini ve inanılmaz adaptasyon becerilerini inceleyerek bu hayvanların neden bu denli başarılı olduğunu gözler önüne seriyor. Doğanın En İyileri kendi kendine aşı yapan karıncalar ve dünyanın manyetik alanını algılayabilen tilkiler gibi pek çok sürprizle dolu.

Yunuslar
Chris Packham suda yaşayan memelilerin en bilineni olan yunusları araştırıyor. Dost canlısı diye nam salmış olsalar da, yunuslar aslında acımasız birer yırtıcıdır. Av esnasında uzmanlaşmış anatomilerini ve büyük bir beyin gerektiren karmaşık iletişim becerilerini kullanırlar. Yunusların sesle yer belirleme becerilerinin nasıl işlediğini açıklayan Chris, bir yunus sürüsünün yiyeceğin yerini haber vermek için vücut hareketlerinden nasıl yararlandığını gösteriyor ve ardından bir av esnasında katil balinaların yararlandıkları stratejileri inceliyor.


Leave a comment