• Home  /
  • NTV   /
  • Doğanın En İyileri Belgeseli-30 Ağustos 2015 21:15
Doğanın En İyileri Belgeseli-30 Ağustos 2015 21:15 The Wonder of Animals - Episode 2 - Bears. Picture Shows: Polar bear on rock Full view

Doğanın En İyileri Belgeseli-30 Ağustos 2015 21:15

Vahşi hayatı tanıdığınızı düşünüyorsanız, bir daha düşünün…

İşte karşınızda kendinden aşılı ‘karınca’, kendinden yalıtımlı ‘kutup ayısı’, kendinden gps’li ‘tilki’ ve
en özel yetenekleriyle, doğanın mucizeleri!

Gezegenimiz 10 milyonun üstünde canlı türüne ev sahipliği ediyor. Peki, neden bazıları başarılı olurken bazıları aynı başarıyı gösteremiyor? Bu nefes kesici belgesel dizisi doğanın kazananlarını mercek altına alarak başarı sırlarına ışık tutuyor. BBC imzalı Doğanın En İyileri maymunlardan fillere, karıncalardan ayılara, dünyanın en başarılı hayvan türlerini ekranlarınıza taşıyor. Sıra dışı fizyolojilerini ve inanılmaz adaptasyon becerilerini inceleyerek bu hayvanların neden bu denli başarılı olduğunu gözler önüne seriyor. Doğanın En İyileri kendi kendine aşı yapan karıncalar ve dünyanın manyetik alanını algılayabilen tilkiler gibi pek çok sürprizle dolu.

Ayılar
Ayılar, tropik ormanlardan kutuplara, neredeyse Dünya’nın her yerinde, yaşayabilir… Bulundukları her yere olağanüstü uyum sağlayarak hayatta kalma ve bölgedeki en kaliteli yiyeceği bulma yetisine sahiptirler.
Bb bölümde moderatör Chris Packham, son araştırmalar ışığında ayıların uzmanlaşmış adaptasyon tekniklerini gözler önüne seriyor.


Leave a comment