• Home  /
  • NTV   /
  • Doğanın En İyileri Belgeseli-6 Eylül 2015 21:15
Doğanın En İyileri Belgeseli-6 Eylül 2015 21:15 The Wonder of Animals - Episode 3 - Big Cats. Picture Shows: Large male jaguar jumping towards camera Full view

Doğanın En İyileri Belgeseli-6 Eylül 2015 21:15

Vahşi hayatı tanıdığınızı düşünüyorsanız,
bir daha düşünün…

İşte karşınızda kendinden aşılı ‘karınca’, kendinden yalıtımlı ‘kutup ayısı’, kendinden gps’li ‘tilki’ ve en özel yetenekleriyle, doğanın mucizeleri!

Gezegenimiz 10 milyonun üstünde canlı türüne ev sahipliği ediyor. Peki, neden bazıları başarılı olurken bazıları aynı başarıyı gösteremiyor? Bu nefes kesici belgesel dizisi doğanın kazananlarını mercek altına alarak başarı sırlarına ışık tutuyor. BBC imzalı Doğanın En İyileri maymunlardan fillere, karıncalardan ayılara, dünyanın en başarılı hayvan türlerini ekranlarınıza taşıyor. Sıra dışı fizyolojilerini ve inanılmaz adaptasyon becerilerini inceleyerek bu hayvanların neden bu denli başarılı olduğunu gözler önüne seriyor. Doğanın En İyileri kendi kendine aşı yapan karıncalar ve dünyanın manyetik alanını algılayabilen tilkiler gibi pek çok sürprizle dolu.

Büyük kediler
Moderatör Chris Packham, büyük kedilerin yalnızca kas güçleri değil muhteşem postları sayesinde de bu kadar mükemmel avcılar olduğunu keşfediyor.
Yeni bilimsel araştırmalar anatomi ve fizyolojilerinin ustaca adaptasyonlarının onları avın her aşamasında nasıl başarılı kıldığını gösteriyor: izleme, yakalama ve öldürme!


Leave a comment