Dünyayı Geziyorum-17 Nisan 2016 17:00 Logolu-Dünyayı Geziyorum İspanya 17 Nisan 2016 (1) Full view

Dünyayı Geziyorum-17 Nisan 2016 17:00

DÜNYAYI GEZİYORUM BiLBOA’DA

Alışılmış gezi programlarının dışında, farklı coğrafyaları ekranlara taşıyan Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum bu hafta İspanya’nın kuzeyinde, Bask bölgesinde yer alan Bilbao kentinde olacak.

Özlem Tunca’nın keyifli sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum bu bölümünde son yıllarda gelişen endüstrisi ve tarihi yapıları ile turistlerin odak noktası haline gelen Bilbao’yı keşfe çıkaracak. Bilboa’nın dar sokakları, tarihi katedralleri ile kalıcı ve modern sanat sergilerinin düzenlendiği Guggenheim Müzesi ziyareti Dünyayı Geziyorum’da. Programda ayrıca yedi sokaktan oluştuğu için Yedi Cadde adı verilen bu bölgenin İspanyol mimarisi ve kültürel dokusu yansıtılacak. Özlem Tunca meydanlar şehri olarak bilinen Bilboa’nın nostaljik atmosferine ortak olmak isteyenleri; sokak sanatçılarının, dansçıların ve ikinci el kitap sahaflarının bulunduğu Eskişehir meydanına götürecek.

Özlem Tunca ve minik gezgin Yakupcan üzüm bağı manzarası ile görenleri hayran bırakan, mağara içindeki restoranları da Dünyayı Geziyorum izleyenleri için keşfedecek. Ayrıca programda İspanya mutfağının yıldızlı aşçılarının yaptığı lezzetler ekrana gelecek.

Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum yeni yayın saatinde Pazar günü 15:15’de Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment