Dünyayı Geziyorum-21 Ağustos 2016 22:30 Logolu-Dünyayı GEziyorum Danimarka Full view

Dünyayı Geziyorum-21 Ağustos 2016 22:30

ÖZLEM TUNCA KOPENHAG YOLUNDA

Özlem Tunca’nın minik oğlu Yakupcan ile çıktığı keyifli dünya turunun bu haftaki durağı yaşam kalitesinin çok yüksek olduğu Kuzey Avrupa Ülkesi Danimarka olacak.

Alışılmış gezi programlarının dışında her bölümünde farklı kültür ve renkli coğrafyaları ekrana taşıyan Dünyayı Geziyorum’da; Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ın en güzel köşeleri gezdirilecek. Programda, şehrin kalbindeki tüccar limanında tekne turu yapılırken, 1600’lü yıllarda inşaa edilen, günümüzde müze olarak kullanılan ve kralın bahçesi ismi ile de bilinen Rozenborg Sarayı’nın eşişiz görüntüsüne yer verilecek. Ayrıca, yaşanabilir şehirler listesinin 3. sırasında yer alan Kopenhag’ın tüm dünyaya örnek olan bisiklet yolundaki Özlem Tunca’nın bisikletli Kopenhag turu ekrana gelecek. Doğayla iç içe olan şehrin hisarının muhteşem gün batımı manzarası ve akşam hareketlenen caddeleri de ekrana taşınacak.

Danimarka’nın yerel lezzetlerinin sergilendiği yemek pazarındaki dünyaca ünlü tatlar, doğayı koruyan Danimarkalıların yenilebilir tabak içinde sundukları elmalı pastaları ve Danimarka’ya dair tüm merak edilenler Dünyayı Geziyorum’da olacak.

Dünyayı yakından görüp tanımak isteyenlerin ilgiyle izlediği Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum her Pazar 22:30’da Kanal 7 ekranlarında.


Leave a comment