Dünyayı Geziyorum-21 Şubat 2016 17:00 Logolu-Dünyayı Geziyorum 21 Şubat 2016 Full view

Dünyayı Geziyorum-21 Şubat 2016 17:00

DÜNYAYI GEZİYORUM BOSNA HERSEK’DE

Ekranların sevilen gezi programı Dünyayı Geziyorum dünyanın farklı bölgelerini izleyicilerine sunmaya devam ediyor. Dünyayı Geziyorum bu hafta izleyicileri, Avrupa’nın Kudüs’ü olarak nitelenen Balkanlar’ın en önemli kültür şehri Bosna Hersek’e götürecek.

Özlem Tunca’nın keyifli sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum, dünyanın dört bir köşesini dolaşarak farklı kültürler, ilginç yaşam tarzları, benzersiz manzaralar ve her ülkenin kendine has yemek alışkanlıklarını ekrana taşıyor. Dünyayı Geziyorum bu hafta dört mevsim güzel olan Balkan ülkesi Bosna’yı keşfe çıkaracak. Özlem Tunca, kış turizmi denince akla gelen Blyelaşnitsa Kayak Merkezi’nde kayak keyfini ekranlara taşıyacak. Bunun yanında Özlem Tunca, Jahorina Dağın’da yer alan ahşap evlerde konaklama imkanı ve tatil fırsatları hakkında bilgi verecek. Osmanlı mimarisine benzer Başçarşı, Bakırcılar Çarşısı ve Tranvik Kent’ti ile Bosna’da tarihi bir yolculuğa çıkaracak.

Programda ayrıca Özem Tunca, Osmanlı mutfağından izler taşıyan balkan lezzetlerinden Boşnak Böreği ve Kaymaklı Boşnak Köftesi gibi sevilen tatları gösterecek.

Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum her Pazar 17:00’de Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment