Dünyayı Geziyorum-24 Nisan 2016 17:00 Logolu-Dünyayı Geziyorum İspanya 24 Nisan 2016 (2) Full view

Dünyayı Geziyorum-24 Nisan 2016 17:00

İSPANYA’NIN GİZEMLİ RUHU SAN SEBASTIAN VE ENDÜLÜS

Alışılmış gezi programlarının dışında, farklı coğrafyaları ekranlara taşıyan Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum bu hafta İspanya’nın kültür ve sanat şehri San Sebastian ve Endülüs’ün merak edilen yerlerini keşfe çıkaracak.

Özlem Tunca’nın keyifli sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum bu bölümünde San Sebastian’ı çevreleyen La Conhca Plajı’nın eşsiz doğasını ve manzarasını izleyicilerle paylaşacak. İspanya’nın sanata olan düşkünlüğünün göstergesi dar sokakları, bozulmamış tarihi eski yapıları ve kiliseleri ekranlara gelecek. Özlem Tunca, Bask bölgesinin göz bebeği, San Sabastian’ın yemek kültürünün yansıması; tatlı ve tuzlu birçok çeşidi yapılan pinçoları, tortelli ekmeklerini ve ünlü peynir tatlısını tanıtacak.

Dünyayı Geziyorum bununla birlikte izleyicileri tarihte yolculuğa çıkararak Endülüs’ün en önemli kenti Kurtuba’da yer alan Kurtuba Cami’nin göz kamaştıran işlemelerini ve ihtişamlı mimarisinin izlerini sürecek. Ayrıca, günümüzde kilise olarak kullanılan yapının camiden kiliseye dönüşmesinin hikayesi de anlatılacak. Özlem Tunca, Cordoba’nın özgün ruhunu koruyan ufak beyaz evlerinde ve dar sokaklarında bulunan hediyelik eşya dükkanlarında eğlenceli bir tura çıkaracak.

Özlem Tunca ve minik gezgin Yakupcan’la yıl boyu düzenlenen renkli festivallerinden biri; eski Endülüs kıyafetlerinin giyildiği ünlü Feriya Festivaline de konuk olacak.

Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum her Pazar 15:00’de Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment