Dünyayı Geziyorum-27 Mart 2016 17:00 Logolu-Dünyayı Geziyorum Tayvan 27 Mart 2016 (2) Full view

Dünyayı Geziyorum-27 Mart 2016 17:00

ÖZLEM TUNCA, TAYVAN’I KEŞFE DEVAM EDİYOR

Alışılmış gezi programlarının dışında, farklı coğrafyaları ekranlara taşıyan Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum, gizemli ada ülkesi Tayvan’ın güneyini keşfe çıkaracak.

Ekranların eğlenceli gezi programı Dünyayı Geziyorum’da bu hafta Tayvan’ın eşsiz doğası, gezilecek yerleri, meşhur yemekleri ve kent hayatının ilginç yanları gösterilecek. Özlem Tunca, yazın güzelliklerini yaşatmak ve uzak doğunun ilginç geleneklerini yansıtmak için Tayvan’ın güneyine götürecek. Tarihi katedraller, milli parklar ve Aborjin Kabilelerinin yaşadığı mistik evler Dünya’yı Geziyorum’da olacak.

Minik gezgin Yakupcan’la Özlem Tunca, sokakta yemek alışkanlığının çok yaygın olduğu Tayvan’ın ‘seyyar mutfak’ kültürünü yansıtacak. İnsanların, akşamları önünde kuyruk olduğu sokak pazarlarında satılan; sığır etli erişte, yılan balığı çorbası ve tropik meyve suyu tezgahlarını ekranlara taşıyacak.

Bunun yanında Özlem Tunca, şehrin dışında insanlardan uzak, doğasıyla hayran bırakan piknik alanlarına ve özellikle kış aylarında gidilen Tayvan’ın ünlü termal merkezlerini ziyaret edecek.

Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum her Pazar 17:00’de Kanal 7 ekranlarında.


Leave a comment