Dünyayı Geziyorum-29 Mayıs 2016 15:00 Logolu-Dünyayı Geziyorum Dubrovnik 29 Mayıs 2016 (1) Full view

Dünyayı Geziyorum-29 Mayıs 2016 15:00

BİR AÇIK HAVA MÜZESİ DUBROVNİK

Alışılmış gezi programlarının dışında, farklı coğrafyaları ekranlara taşıyan Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum’un bu haftaki durağı Hırvatistan’ın en güzel şehirlerinden Dubrovnik oluyor.

Özlem Tunca’nın keyifli sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum hem Balkanların hem de dünyanın en gözde tatil cenneti olan Dubrovnik’i ekrana taşıyor. Yeşil ve mavinin iç içe geçtiği Dubrovnik’in, kuş bakışı manzarası ve teleferik keyfi Dünyayı Geziyorum’da. Dubrovnik’in merkezinde Old Town olarak bilinen tarihi Eski Şehir’deki Yunan ve Roma mimarisinin izleri yansıtılacak. Programda ayrıca dünyanın en eski eczanelerinden birine ev sahipliği yapan, içerisinde müze ve kütüphane de olan Franciscan Manastırı’nın yapılış hikayesi ve görüntüleri ekranlarda olacak. Adriyatik Denizi’nin kıyısında, Dalmatça Adası’nda gerçekleştirilen tekne turunun keyifli anları izleyicilerle buluşacak.

Dubrovnik’i açık hava müzesine dönüştüren asırlık surların, günümüze kadar kendini koruyan manzarası da Dünyayı Geziyorum’da olacak. Ayrıca meşhur deniz ürünleri ile tanınan Dubrovnik mutfağının lezzet örneklerinden; ahtapot salatası, kalamar tava, acılı karides gibi farklı tatların tarifleri ünlü aşçıların sunumu ile ekrana taşınacak.

Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum her Pazar 15:00’de Kanal 7 ekranlarında.


Leave a comment