Dünyayı Geziyorum-5 Haziran 2016 15:00 Logolu-Dünyayı Geziyorum İskoçya 5 Haziran 2016 (1) Full view

Dünyayı Geziyorum-5 Haziran 2016 15:00

DÜNYAYI GEZİYORUM EDINBURGH’DA!

Farklı coğrafyaları ekranlara taşıyan Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum’un bu haftaki durağı, UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’nde yer alan İskoçya’nın başkenti Edinburg oluyor.

Özlem Tunca’nın keyifli sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum’un bu bölümünde; gotik mimari yapısı ve masalsı tarihi binaları ile dikkat çeken Edinburg sokakları izleyicilerle buluşuyor. Kendi kültür ve geleneklerine bağlılığı ile bilinen İskoçların, merak edilen adetleri ve yöresel ritüelleri ekrana geliyor. Günümüze kadar eski yapısını korumayı başaran, Ortaçağ’dan izler taşıyan Edinburg meydanı gezdiriliyor. Programda ayrıca Edinburg Kalesi’nin kuş bakışı manzarasına ve kale muhafızlarının görüntülerine yer verilirken, Özlem Tunca, alışveriş düşkünlerini Prenses caddesindeki tasarım kıyafetleri ile tanınan butik mağazalara götürüyor.

Bununla birlikte İskoç mutfağından ilginç lezzetler; siyah puding, etli turta ve meşhur İskoç kahvaltısı tanıtılırken, sokak müzisyenlerinden gayda dinletisi Dünya’yı Geziyorum’da olacak.

Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum her Pazar 15:00’de Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment