Dünyayı Geziyorum-8 Mayıs 2016 17:00 Logolu-Dünyayı Geziyorum Tayvan 8 Mayıs 2016 (2) Full view

Dünyayı Geziyorum-8 Mayıs 2016 17:00

DÜNYAYI GEZİYORUM TAYVAN’I KEŞFEDİYOR

Alışılmış gezi programlarının dışında, farklı coğrafyaları ekranlara taşıyan Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum bu hafta da Asya’nın gizemli ülkesi Tayvan’ın bilinmeyen yönlerini keşfetmeye devam ediyor.

Dünyayı Geziyorum bu bölümünde eski Taipei’nin meşhur dik merdivenli sokaklarını gezdirirken, 1965 yılında inşa edilen renkli kent meydanındaki opera binası ve müzikhol binasının görkemli mimarisini ekranlara taşıyacak.

Programda ayrıca kültürel değerlerine ve geleneklerine bağlılığı ile bilinen Tayvan’ın eski yapısını günümüze kadar koruyan tarihi caddeleri ve trafiğe kapalı meydanında yer alan Tayvan lezzetlerinin bulunduğu restoranlar ziyaret edilecek. Evde yemek yeme alışkanlığı olmayan Tayvanlıların tercih ettiği sokak yemeklerinden; nuddle, balık topları, ekmek arası dondurma gibi ilginç atıştırmalık lezzetler Dünyayı Geziyorum’da olacak.

Küçük gezgin Yakupcan’la Özlem Tunca Tayvan’da deri hastalıklarına, kalp sağlığına iyi gelen dünyanın en mineralli yeraltı suları ile şifa merkezi olan termal turizmin en önemli noktalarını gösterecek.

Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum her Pazar 15:15’de Kanal 7 ekranlarında.


Leave a comment