Elçiye Zeval Olmaz-2 Mayıs 2015 15:15 Logolu-Elçiye Zeval Olmaz Fas 2 Mayıs 2015 (7) Full view

Elçiye Zeval Olmaz-2 Mayıs 2015 15:15

Fas Büyükelçisi Lotfi Aouad ve eşi Fatima Zahra evlerinin kapısını ilk kez “Elçiye Zeval Olmaz” için açtı…

Büyükelçi Aouad, Osmanlı mutfağı ile benzerlik gösteren Fas mutfağının seçkin örnekler arasında yer alan “Mürdüm Erikli Tajin”i eşi ile birlikte yaptı.

Ülkemizdeki elçileri konuk ederek, geleneksel kültürleri lezzetleri birbirinden renkli röportajlarla TRT Haber ekranlarına getiren Elçiye Zeval Olmaz, bu hafta Fas Büyükelçiliği’nin misafiri oldu.

Fas Büyükelçisi Lotfi Aouad, eşi Fatima Zahra ile evlerinin kapısını Elçiye Zeval Olmaz için açtı. Büyükelçi, Türkiye’deki hayatlarının nasıl geçtiğini anlatıp evlerinin duvarlarında asılı tabloları gösterdi. Boş zamanlarında satranç oynamayı sevdiğini söyleyen Büyükelçi Aouad, bu hobisinden de bahsetti. Büyükelçi ve eşi sohbet sırasında naneli yeşil çay ikram ettikten sona diplomasiyi bir kenara bırakıp kolları sıvadı ve mutfağa girdi.

Fas’ta yemekleri kadınların, servisi erkeklerin yaptıklarını söyleyen Büyükelçi buna rağmen Elçiye Zeval Olmaz için çok lezzetli yemekler hazırladı. Büyükelçi Aouad, Osmanlı mutfağı ile benzerlik gösteren Fas mutfağının seçkin örnekler arasında yer alan içinde kavrulmuş bademin bulunduğu bir çeşit et yemeği olan “Mürdüm Erikli Tajin”i eşi ile birlikte yaptı.

Seda Erden’in sunduğu Elçiye Zeval Olmaz, 2 Mayıs Cumartesi 15.15’te TRT Haber’de…


Leave a comment