Elçiye Zeval Olmaz-7 Kasım 2015 15:15 Logolu-Elçiye Zeval Olmaz 7 Kasım 2015 Moritanya (4) Full view

Elçiye Zeval Olmaz-7 Kasım 2015 15:15

Elçiye Zeval Olmaz, bu hafta çöller diyarına, Arap ülkesi Moritanya İslam Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Muhammed Ahmed Uld Lahverti’nin evine konuk oluyor…
Ülkemizdeki büyükelçileri konuk ederek, kendi kültürlerini, geleneksel lezzetlerini birbirinden renkli röportajlarla TRT Haber ekranlarına getiren Elçiye Zeval Olmaz bu hafta, çöller diyarına, Arap ülkesi Moritanya İslam Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Muhammed Ahmed Uld Lahverti’nin evine konuk oluyor.
Deve derisinden yaptıkları eşyaları ile çölde hayatı anlatan büyükelçi ve ailesi Ankara’da kendi adetlerini, geleneklerini Elçiye Zeval Olmaz’a anlattı. Çölde odun ateşinde pişirdikleri et ve kuskus yemeklerinin tariflerini veren elçinin eşi çay seremonisini de gösterdi.
Dünyanın güzellik kavramlarına karşı gelen gelenekleri “şişman kadın güzeldir” felsefesiyle yemek yedirme adetlerini anlatan büyükelçi şimdi bu geleneğe karşı savaşlarını anlattı.
Mavi petrol olarak adlandırılan balık bolluğunu, dünyaya satışını anlatan büyükelçi ve ailesi renkli sohbetleriyle “Elçiye Zeval Olmaz” da..
Dünya mutfaklarından örnekleri ekrana taşıyan “Elçiye Zeval Olmaz” Ceren Akdağ’ın sunumuyla 7 Kasım Cumartesi 15.15’de TRT Haber’de…


Leave a comment