GENÇLİK DİZİLERİNDEKİ KADIN OYUNCULARIN KADERİ ŞAPŞAL OLMAK MI? Çilek Kokusu 2.Bölüm Fotoğrafları (2) Full view

GENÇLİK DİZİLERİNDEKİ KADIN OYUNCULARIN KADERİ ŞAPŞAL OLMAK MI?

Geçen sene ‘Kiraz Mevsimi’ ile başlayan gençlik dizilerine olan ilgi bu sene de katlanarak devam ediyor. Böyle olunca da “benzer” lerinin artması kaçınılmaz oluyor. Bu sene bu furyaya Fox’un “Adı Mutluluk”, Kanal D’deki “Kalbim Ege’de Kaldı”, Star’daki “Çilek Kokusu” ve “Kiralık Aşk” dizileri de dahil oldu. Ancak bu dizilerde dikkat çeken bir özellik var; o da kadın karakterlerin genelde sakar, şapşal, beceriksiz, kendi kendine konuşan, erkeklerle sürekli bir problemi olan ama aslında çok güzel kadınlar olmaları. Ya adamlarla çarpışırlar, ya kucaklarına düşerler, ya kaza geçirirler. Şimdi bu tip tuttu ya, artık bunun 15 değişik versiyonunu yeni başlayacak gençlik dizileri ile bu yaz izlemek durumunda kalacağız. Yani hem gençlik dizisi olup hem daha bir karakterli, sıra dışı bir tip yok mu? Hep bu tiplere mi aşık olunuyor? Bunlar mı gözde? Bilemedim.

Erkeklere gelirsek; onlarda en az kadınlar kadar nazlı mı nazlı. Hiç biri burnundan kıl aldırmıyor. Genelde kızlar fakir, erkekler zengin ve pek bir havalı. Kızlar prenslerinin onu keşfetmesini bekliyor ve bu arada milyonda bir olmayacak tesadüflerle koca İstanbul’da defalarca yolları kesişiyor. Sanki İstanbul sadece 10 mahalleden oluşur gibi sürekli bir karşılaşma durumu, tesadüfler silsilesi.. Hiç aşık olmayacaklarsa da insanın aşık olası geliyor.

Karakterler ne kadar birbiriyle benzerlikler gösterse de bu dizilerde en artı olarak sayılabilecek durum bence yeni isimlere fırsat verilmesi. Daha önce başka dizilerde belki izlediğimiz ama fark etmediğimiz yetenekler bu şanslarını iyi kullanmaları halinde onları çok parlak bir gelecek bekliyor. Bakalım bu yazın kazananı ve ön plana çıkanı hangisi olacak? Hangisi sadece şirin bir yaz dizisi olmaktan çıkıp yeni yayın döneminde de reyting canavarlarının karşısına çıkabilecek kadar güçlü olacak? Bekleyip, göreceğiz…

AYLİN ÖÇSU aylin@ekrandelisi.com


Leave a comment